Advanced Search
   
 
Home Rejestracja FAQ Grupy  
 
 

Forum Stara CZYTELNIA cd> blog.seksuologia.com Strona Główna Wenus. Ginekologia. MAPA CIAŁA
Wyświetl posty z ostatnich:   
       
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

09.09.2006 14:20:31
Autor Wiadomość
M i l k aDołączył: 15 Lis 2005
Posty: 40

Temat postu: MAPA CIA£A Odpowiedz z cytatem

www.seksuologia.org.pl


Punkty Erogenne kobiety.

Niemal całe kobiece ciało kocha pieszczoty ,są jednak na nim miejsca bardziej czułe od innych. Zmysłowa gra będzie bardziej satysfakcjonująca jeśli mężczyzna dobrze pozna erotyczną mapę kobiecego ciała. Obszary miłosnej wrażliwości rozsiane są niemal wszędzie. Musisz je poznać jeśli chcesz dostarczyć partnerce niezapomnianych przeżyć. Czułe punkty kryją się na głowie( linia włosów czoło skronie brwi powieki policzki usta) Wrażliwe bywają płatki uszu ,kark, szyja.

D£ONIE-po ich wewnętrznej stronie i pomiędzy palcami znajdują się zakończenia nerwowe. Opuszkami palców kreśl delikatnie na skórze dłoni niewielkie kręgi. Masuj zagłębienia między palcami, brzegi dłoni.

PIERSI- Gdy kobieta jest podniecona brodawki sutków się powiększają, otoczki nabrzmiewają i nabierają intensywniejszej barwy .stają się bardzo wrażliwe na dotyk. Można je głaskać ,lekko ugniatać, całować lizać a nawet ssać Miłych doznań dostarcza dotykanie piórkiem i wzwiedzionym penisem. .Umiejętne stymulowanie tej strefy może nawet doprowadzić partnerkę do orgazmu .Bądź jednak ostrożny bo piersi są tak samo wrażliwe na urazy jak Twoje jądra.

£ONO-To nie tylko sam wzgórek ale też cały najintymniejszy obszar poniżej .Jest on niezwykle czuły na dotyk gdyż kryję się ty olbrzymia ilość zakończeń nerwowych. Możesz wywołać u partnerki pierwszorzędne podniecenie jeśli przykryjesz jej krocze dłonią lekko je uciśniesz po czym zaczniesz masować.

BRZUCH I BIODRA-Super wrażliwa strefa znajduje się w jego dolnej części i w okolicy pępka .Pieść go palcami i językiem. Nie zapomnij o biodrach-wodzenie po nich dłonią to także wielka przyjemność
UDA- Najwrażliwsza jest ich wewnętrzna strona. Idealna pieszczotą będzie masaż, zacznij od miejsca powyżej kolan i powoli okrężnymi ruchami podążaj w górę (mniam mniam !!!polecam!!!!!)

PO¦LADKI-To niezwykła strefa bo lubi nie tylko delikatne bodźce, można je również ugniatać i klepać, wszystko zależy od upodobań kobiety oraz stanu jej podniecenia..
Najczulsze punkty:

WZGÓREK £ONOWY-to drzwi do raju, otworzysz je muskając delikatnie włoski...

£ECHTACZKA- jest najwrażliwszym punktem kobiety ,to właśnie jej pieszczenie bywa zazwyczaj źródłem orgazmu. Masuj to miejsce z góry na dół i poprzecznie oraz wzdłuż bocznych rowków, zmieniając co jakiś czas kierunek i przerywaj stymulację. Spróbuj masować łechtaczkę również czubkiem penisa (mmmmm.....to też jest boskie!)
PRZEDSIONEK POCHWY-tutaj najmilszą pieszczota jest zmysłowa gra palców lub języka, ale także napierający penis, dotyk wzwiedzionego penisa.

WARGI SROMOWE- i wewnętrzne i zewnętrzne są silnie unerwione ,chociaż wewnętrzne są wrażliwsze .Gdy będziesz je gładził stwardnieją i się powiększą duża rozkosz sprawi też całowanie ich.

PUKNT G- na ten temat sporo już było dyskusji na tym forum więc nie będę się powtarzać.
Partnerka powinna pokazać Ci punkty których głaskanie pocieranie całowanie a nawet lekkie szczypanie sprawia jej największą przyjemność. Pieść je delikatnie zgodnie z sugestiami partnerki, obserwuj jej reakcje. Pamiętaj że umiejętne dotykanie najczulszych punktów polega na stopniowaniu miłych wrażeń. Im bardziej wyrafinowane będą Twoje pieszczoty tym mocniejsze spełnienie. Ona nie powinna być jednak nimi skrępowana, jeśli protestuje to nie nalegaj. Warto być cierpliwym bo nie u wszystkich kobiet łatwo jest rozbudzić ochotę na sex. Ale jest to możliwe. Zdarza się i tak że po latach nieciekawego współżycia kobieta zamienia się w namiętną kochankę.

TWARZ.
Przesuwaj delikatnie palcami po brodzie. Obrysuj wargi, zatrzymując się w ich kącikach. Potem dotknij linii nosa i brwi, pieść czoło i dojdą do wrażliwego miejsca, gdzie skóra twarzy łączy się z włosami.

P£ATKI USZU I SZYJA.
Muskaj jednocześnie obydwie małżowiny - najpierw zewnętrzną część, potem zagłębienia. Dotyk musi być ledwie wyczuwalny. Zsuwaj dłonie wzdłuż szyi i rozbudzaj zagłębienia przy obojczykach.

PIERSI.
Masuj całą dłonią jej dekolt, przesuwając ręce poziomo, od lewego do prawego ramienia i z powrotem. Połóż ręce między piersiami i przesuwaj palcami wzdłuż mostka do góry, a potem w dół.
Potrzymaj dłonie na mostku, przesuń je nieco i dojdź do piersi, obejmując krągłości z boku i od spodu. Ukochana będzie w siódmym niebie, gdy poczuje, jak gładzisz brodawki i otoczki wokół nich.

MASA¯ PLECÓW.
Zacznij od dolnej części i przysuwaj dłonie ku górze. Głaszcz, ugniataj, nacieraj skórę, zmieniając tempo i siłę. Po rozluźnieniu mięśni skieruj palce w bok. Mocnymi ruchami ściskaj kręgosłup, aż dojdziesz do pach. Powtórz to jeszcze raz. Masaż pozwala na dużą dowolność, możecie więc gładzić całe ciało, pocierać skórę, naciskać ją i ugniatać; dotyk powinien być wystarczająco pewny, by nie powodować łaskotek, ale niezbyt intensywny, żeby nie wywoływać bólu;

UCISKANIE UD.
Przykucnij obok nóg . Najpierw silnie ugniataj całą powierzchnię ud, a potem delikatnie je gładź po wewnętrznej stronie
dłonie układamy na pośladkach partnerki i na przemian: najpierw lekko, a po chwili mocno grabiącymi ruchami masujemy pośladki oraz zagłębienie od strony pleców. Po kilku minutach zmieniamy taktykę. Obydwiema dlońmi masujemy tylko lewą część ciała, potem tylko prawą. Jeśli dotykanie nie będzie zbyt drapieżne, rozgrzeje i podnieci.
Kładziemy ręce powyżej pośladków partnerki. Kciuki umieszczamy po obu stronach kręgosłupach, a dłonie kierujemy palcami w stronę jej głowy. Posuwamy się w górę pleców, głaszcząc je rozluźnionymi dłońmi i stosując mocny ucisk. Można też tak: jedną rękę kierujemy w górę pleców, drugą w dół. Rozciągamy poszczególne mięśnie, powtarzając ruchy i nie zmieniając siły nacisku.

NACIERANIE STÓP.
Dotykaj opuszki każdego palca (od małego do dużego), następnie jedną dłonią masuj wierzch, a drugą spód stopy.
dobrze rozmasowane stają się szczególnie wrażliwą sferą erogenną; umiejętne masowanie ich może doprowadzić nawet do orgazmu! najpierw kolistymi ruchami trzeba pieścić okolice kostki i masować wystającą kość, następnie objąć stopę obiema dłońmi i głaskać ją od pięty do koniuszków palców; potem wziąć duży palec w ręce i lekko pociągać go ku sobie, na koniec można wsunąć palce w zagłębienia między palcami stóp i zacisnąć je kilka razy; Uciskaj i masuj kolejno wszystkie palce, skórę między nimi i cały spód stopy. Ruchy dłoni powinny być zdecydowane i energiczne, każdej stopie poświęć minimum 10 minut

DOTYKANIE LODEM.
Może być wykonywane po uprzednim zrobieniu próby. Kostkę lodu najpierw trzeba kilkakrotnie przytknąć do dłoni, szyi i nóg partnerki, by uniknąć przykrego oziębienia bardziej wraźliwych miejsc. Potem powolutku przesuwać po ciele ukochanej , zatrzymując się na dłużej w okolicy pępka. Chłód uniemożliwia szczytowanie, więc podniecenie utrzymuje się niezwykle długo na poziomie zbliżającego się orgazmu, choć nie doprowadza do szczytowania.

PIESZCZOTY JęZYKIEM.
Wymagają sporo cierpliwości, ale są bardzo podniecające dla obydwu stron. Miarowo, milimetr po milimetrze dotyka się językiem ciała masowanej osoby, liżąc ją od głowy aż do stóp. Ruchy języka mogą być różne: koliste i podłużne, krótsze i dłuższe, także punktowe. Zaczyna się od tyłu, a dopiero potem masuje się przód, co jest dobrym wstępem do seksu oralnego.
Nacieranie kosmetykiem. Do delikatnego masażu, można użyć oliwki, mleczka kosmetycznego lub balsamu dokładnie rozprowadzając kosmetyk po całym ciele. Mężczyzna szczególnie dokładnie naciera piersi, pośladki, uda i szyję ukochanej.
Dmuchanie ciepłym powietrzem. Ten oryginalny masaż można wykonać suszarką do włosów, kierując strumień do włosów na leciutko zwilżone, wrażliwe miejsca. Ciepłe powietrze działa na mokrą skórę tak podniecająco, że doprowadza niekiedy do dzikiej rozkoszy. Delikatne odmiana tego masażu polega na wykorzystaniu oddechu. Chucha się wtedy miarowo kilka centymetrów nad wrażliwym, uprzednio zwilżonym punktem.

Głaskanie
Technikę tę stosujemy zwykle na początku masażu. Płasko ułożonymi dłońmi naciskamy dość mocno ciało i płynnymi długimi ruchami przesuwamy po skórze (zawsze jednak w kierunku serca). ¦lizganie działa bardzo relaksująco i pozwala się odprężyć osobie masowanej. Służy też równomiernemu rozprowadzeniu olejku po całym ciele

Kółeczka
Są podstawowym ruchem przy masażu, pomagają bowiem rozgrzać i rozluźnić mięśnie masowanej osoby. Dłonie kładziemy płasko i zataczamy koła w tym samym kierunku, np. od kręgosłupa na boki. Koliste ruchy można też wykonywać samymi kciukami. Wówczas nacisk będzie silniejszy. Stosujemy go np. na mięśnie karku, pleców, ramion i podeszwy stóp.

Oklepywanie
To idealna technika do masażu silnie umięśnionych części ciała, jak np. łydki, uda czy pośladki. Klapsy wymierzamy otwartą dłonią. Klepanie świetnie wpływa na ukrwienie stymulowanych miejsc. Jest to jednak technika dość męcząca. Masujący powinien pamiętać więc o krótkich przerwach na odpoczynek, a zarazem uważać, by nie uderzać zbyt mocno.

Ugniatanie
To świetny sposób na pobudzenie krążenia. Można to wykonywać dłonią, kciukami lub kłykciami. Mięśnie po obu stronach kręgosłupa najlepiej ugniatać kciukami. Barki, ręce, nogi i podeszwy stóp lubią zdecydowany dotyk kłykci. Należy stopniowo zwiększać siłę nacisku, stosując ruchy jak przy wyrabianiu ciasta. Ręką zaciśniętą w pięść ugniata się uda i pośladki.

Piórkowanie
Doskonale nadaje się na zakończenie seansu zmysłowego masażu. Technika ta polega na niezwykle subtelnym muskaniu ciała masowanej osoby samymi opuszkami palców niczym leciutkim piórkiem. Ten delikatny dotyk znakomicie relaksuje, musimy jednak pamiętać, żeby masować zawsze w kierunku serca. Trzeba też bardzo uważać, by nie łaskotać.

Strefy erogenne mężczyzn

To niezwykle czuły obszar, który wręcz domaga się pocałunków i dotyku. Szczególnie jedno miejsce przyprawia panów o rozkosz. Chodzi o zagłębienie z tyłu głowy - tam gdzie szyja styka się z czaszką. Masuj je delikatnie, nie zaniedbując przy tym rejonu wokół uszu czy jabłka Adama. Dotknij skóry szyi wargami i podgrzej jej temperaturę. Z intensywnością pieszczot jednak nie przesadzaj. Mężczyzna powyżej osiemnastego roku życia z "malinką" przy kołnierzyku wygląda dość żenująco.

Ręce
Szczególnie żądna pieszczot jest wewnętrzna strona męskich przedramion. Masując je subtelnie, sprawisz ukochanemu wiele przyjemności. Ale nie ograniczaj się do tego odcinka, zajmij się też całymi ramionami. Tu, dla odmiany, nie musisz oszczędzać sił - wykonuj mocne, powolne uściski. Tak jakbyś ugniatała ciasto.

Uda
Znajdują się one blisko najgorętszej męskiej strefy. Twoje nimi zainteresowanie wzbudzi u kochanka nadzieję na "więcej" i będzie zapowiedzią zbliżającego się spełnienia. Zwłaszcza dotyk wewnętrznych powierzchni ud rozpali jego zmysły do czerwoności. Twoje wędrówki językiem czy palcami po tych okolicach spowodują, że kochanek będzie błagał, byś przeniosła swe pieszczoty trochę na północ i przerwała jego "męczarnie".

Klatka piersiowa
Sutki to strefa erogenna typowa dla kobiet. U panów rozkosz ulokowana jest pomiędzy piersiami. Dokładnie - na linii mostka. Gładzenie, całowanie czy lizanie tego miejsca działa niezwykle odprężająco i otwiera ciało na intensywniejsze doznania. Niektórzy mężczyźni lubią także, gdy ich brodawki sutkowe są ssane i pieszczone. Musisz jednak sprawdzić to sama, bo zwolennicy takich pieszczot należą raczej do mniejszości.

Pośladki
Tu znajduje się wiele zakończeń nerwowych, które sprawiają, że dotyk tych rejonów wywołuje silne podniecenie. Męska pupa lubi pieszczoty intensywne: mocny uchwyt, poklepywanie, a w porywie namiętności nawet siarczyste klapsy czy uszczypnięcia. Nie oznacza to jednak, że subtelne czułości nie są mile widziane. Lekkie muskanie i delikatne drapanie to stymulujące urozmaicenie.

Usta
Miłosne filgle najlepiej zacząć od obsypania ust pocałunkami. Równie intensywnie reagują one na muskanie opuszkami palców, wodzenie po nich językiem, ssanie, a nawet delikatne chwytanie zębami. W namiętności nie ma sztywnych granic, zbocz więc trochę z utartych szlaków i obdarz czułością pozostałe partie twarzy. Wielu mężczyzn lubi, gdy kobiece dłonie i usta "błądzą" zmysłowo po ich skroniach, powiekach, czole, policzkach. Przekonaj się, czy kochanek też w tym zasmakuje.

Penis
To najważniejsze miejsce na erotycznej mapie męskiego ciała. Pieszcząc członek, doprowadzisz partnera najkrótszą drogą do orgazmu. Kilka punktów "męskości" zasługuje na twoją szczególną uwagę. Zacznij od jąder. Tuląc je w dłoniach i lekko uciskając, rozbudzisz kochanka. Kolejny ekstatyczny obszar odnajdziesz na czubku żołędzi. Całuj i dotykaj to zwieńczenie prącia, jednocześnie obejmując członek dłonią jak pierścieniem i przesuwając rękę w górę i w dół. Wędzidełko (pasemko skóry łączące napletek z żołędzią) to kolejny wyczulony rejon. Językiem lub zwilżonym palcem zrób wokół niego kilka kółeczek, a na pewno usłyszysz pomruk zadowolenia. Siła i intensywność twoich ruchów powinna zależeć od indywidualnych odczuć kochanka. Obserwuj jego reakcje i pozwól, by początkowo poprowadził twoją dłoń. Wtedy na pewno nie sprawisz mu bólu zamiast przyjemności. Najwrażliwsze miejsce penisa to wieniec. Odsłania się on w czasie erekcji, gdy napletek zsuwa się z żołędzi. Błądzenie językiem i ustami po tej "obręczy" to dla mężczyzny szczyt przyjemności.

Brzuch
Umięśniony atletycznie "kaloryfer" to marzenie niemal każdego faceta, niestety dla wielu z nich niedościgłe. Aby nie urazić ukochanego, staraj się nie chwytać go za ewentualną "oponkę" (nawet czule). Przypominając mu o kompleksach, nie rozpalisz jego zmysłów. Ale powinno ci się to udać, gdy będziesz z wyczuciem głaskała powierzchnię jego brzucha. Co jakiś czas zsuwaj dłoń w kierunku podbrzusza, blisko narządów płciowych. Dotykanie tych rejonów wyzwala pożar zmysłów. Podobno właśnie w tym miejscu drzemie u mężczyzny żądza.

Uszy
Służą nie tylko do odbioru twoich namiętnych westchnień i czułych słówek. To wyjątkowo wrażliwe skupisko erogennych punkcików. Wystarczy delikatnie chuchnąć w małżowinę, polizać ją namiętnie, chwycić pieszczotliwie zębami, a fala podniecenia zaleje całe męskie ciało. Unikaj jednak cmokania, bo ten odgłos zamiast dreszczu podniecenia, wywoła u partnera wzdrygnięcie.

Plecy i okolice pach
Masaż pleców lubi każdy, bez względu na płeć. Szczególnie, gdy stanowi on element gry wstępnej. Masując okolice łopatek czy karku partnera, z łatwością pobudzisz go do dalszego "działania". Możesz zmieniać rodzaj dotyku: raz mocno naciskać, raz lekko muskać. Jeśli twój partner nie ma łaskotek, to powolne głaskanie okolic pach i boków też powinno sprawić mu wielką przyjemność. Może nie będą to od razu wyżyny rozkoszy, ale dreszczyk emocji na pewno...
_________________
na Forum od pocz±tku, jeszcze na poprzednim...

www.bez.stresu.pl
 
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
      Back To Top  
NASZE GABINETY:
Katowice - Krakw - d- Pozna WCS - Szczecin - Warszawa - Warszawa - Wrocaw

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


      Back To Top  

Strona 1 z 1
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004