Advanced Search
   
 
Home Rejestracja FAQ Grupy  
 
 

Forum Stara CZYTELNIA cd> blog.seksuologia.com Strona Główna PATOPSYCHOLOGIA SEKSUALNA. Edukacja o intymnych sprawach...
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
       
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

10.11.2005 10:51:59
Autor Wiadomość
dziewczyna20



Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 27

Temat postu: kobieta powinna być seksuologiem dla swojego mężczyzny Odpowiedz z cytatem

:D
Ciesze się bardzo, że powstało taki wortal edukacyjny.

Gratulacje za pomysł!

Dla mnie edukacja seksualna jest bardzo ważna i potrzebna, chce wiedzieć jak najwięcej, bo moim zdaniem

każda kobieta powinna być seksuologiem dla swojego mężczyzny.
 
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
      Back To Top  

NASZE GABINETY:
Katowice - Kraków - £ód¼- Poznañ WCS - Szczecin - Warszawa - Warszawa - Wroc³aw

16.11.2005 10:00:37
Autor Wiadomość
Wojtek2
Gość





Temat postu: Edukacja seksualna. Odpowiedz z cytatem

Masz racjÄ™.

A każdy facet seksuologiem swojej dziewczyny.

Mam tutaj na myśli zwłaszcza rozumienie róznić w psychice, w osobowości.
Tym na pierwszym miejscu powinien zajmować sie przedmiot edukacji seksualnej, tego powinni uczyć w szkole.

Edukacja seksualna to nie antykoncepcja, aborcja, pozycje.
To też, ale różnice płci - to moim zdaniem jest najważniejsze.

Najwiecej konfliktów powstaje z nieporozumień, z niezrozumienia naszej inności i różnorodności.
A nastepnie z braku tolerancji.

Pozdrawiam.
 
      Back To Top  

21.12.2006 07:30:48
Autor Wiadomość
z Poznania
Gość





Temat postu: wulgaryzacja intymności Odpowiedz z cytatem

I wulgaryzacja...

Dużo mówi i pokazuje się o seksie w TV.

Ale jest to wulgaryzacja.


Niedługo każdy flirt będzie nazywany molestowaniem.


A Panowie zaczną Pań unikać! Embarassed




.
 
      Back To Top  

06.06.2012 06:26:45
Autor Wiadomość
wierny czytelnik
Gość





Temat postu: edukacja w medycynie seksualnej i kardioseksuologii? Odpowiedz z cytatem Usuń ten post

Przeczytane w Psychokardiologia.pl

Jak wskazują wyniki nowego badania, aktywność seksualna obniża się w ciągu roku po zawale serca (myocardial infarction, MI) u pacjentów, którym nie udziela się specjalistycznych porad dotyczących tej sfery życia. Mniej niż połowa pacjentów oświadcza, że nie otrzymała żadnej porady dotyczącej życia seksualnego, przy czym kobiety otrzymywały porady rzadziej niż mężczyźni.
„To, czy pacjenci zadbali o otrzymanie wskazówek dotyczÄ…cych seksu przy wypisie ze szpitala – czynnik pozostajÄ…cy poza ich kontrolÄ… – stanowiÅ‚o główny wyznacznik utrzymywania aktywnoÅ›ci seksualnej rok po zawale serca – powiedziaÅ‚a heartwire główny badacz dr Stacy Tessler Lindau (University of Chicago, Illinois). – Zawarcie w zaleceniach na karcie wypisowej informacji, że aktywność seksualna odgrywa ważnÄ… rolÄ™ w naszym życiu, nawet u osób po zawale serca, oraz kiedy możliwy jest powrót do tej aktywnoÅ›ci, może mieć duży wpÅ‚yw na rokowanie”, stwierdziÅ‚a.
Stacy Lindau, profesor poÅ‚ożnictwa i ginekologii oraz geriatrii, zaprezentowaÅ‚a wyniki nowego badania podczas sesji naukowej Quality of Care and Outcomes Research in Cardiovascular Disease and Stroke 2010 AmerykaÅ„skiego Towarzystwa Kardiologicznego (American Heart Association, AHA). Jej zdaniem powrót do aktywnoÅ›ci seksualnej jest na ogół bezpieczny dla pacjentów po MI, gdy poczujÄ… siÄ™ lepiej i sÄ… zdolni do podejmowania umiarkowanego wysiÅ‚ku. WczeÅ›niej dowiedziono, że zarówno starsi, jak i mÅ‚odzi doroÅ›li uznajÄ… seksualnÄ… sferÄ™ życia za ważny czynnik decydujÄ…cy o zdrowiu i jakoÅ›ci życia. „UważajÄ… oni lekarza za wÅ‚aÅ›ciwÄ… osobÄ™, do której należy kierować pytania, ale woleliby, żeby to lekarze inicjowali ten temat. OczekujÄ… przyzwolenia na rozmowÄ™ dotyczÄ…cÄ… tej kwestii”, powiedziaÅ‚a Lindau.
„Zdaniem kardiologów i czoÅ‚owych organizacji kardiologicznych zÅ‚otym standardem jest kompleksowa troska o caÅ‚ego czÅ‚owieka. Wnioski z powyższych badaÅ„ uÅ›wiadamiajÄ…, jak ważny dla pacjentów jest ten temat i upewniajÄ… o koniecznoÅ›ci poruszenia tej kwestii w rozmowie z pacjentem. Na lekarzu spoczywa obowiÄ…zek lepszego uÅ›wiadamiania chorych, kiedy mogÄ… bezpiecznie powrócić do aktywnoÅ›ci seksualnej”. Lekarze rzadziej rozmawiajÄ… o seksie z kobietami niż z mężczyznami. PoczÄ…wszy od 2007 roku, Lindau i współpracownicy pytali uczestników (1184 mężczyzn i 576 kobiet) badania Translational Research Investigating Underlying Disparities in Recovery from Acute Myocardial Infarction: Patients’ Health Status (TRIUMPH) o ich aktywność seksualnÄ… przed i po zawale serca. Przed zawaÅ‚em serca niespeÅ‚na poÅ‚owa kobiet (43,1%) i blisko dwie trzecie mężczyzn (64,6%) byÅ‚o aktywnych seksualnie. Prawie poÅ‚owa mężczyzn (46,3%) i mniej wiÄ™cej jedna trzecia kobiet (34,5%) potwierdziÅ‚a otrzymanie instrukcji dotyczÄ…cej powrotu do aktywnoÅ›ci seksualnej wÅ›ród zaleceÅ„ wypisowych. Mniej niż 40% mężczyzn i mniej niż 20% kobiet rozmawiaÅ‚o na temat seksu ze swoimi lekarzami w ciÄ…gu roku po przebytym zawale serca. Aktywność seksualnÄ… po roku od przebycia MI zgÅ‚osiÅ‚a wiÄ™kszość mężczyzn (67,7%), natomiast wÅ›ród kobiet mniej niż poÅ‚owa ankietowanych (40,6%). Po przeanalizowaniu przez badaczy danych pod wzglÄ™dem wieku, statusu partnerskiego, 6-miesiÄ™cznego ryzyka zgonu wedÅ‚ug skali GRACE, depresji i zdrowia fizycznego w punkcie wyjÅ›ciowym stwierdzono, że pacjenci, którzy wÅ›ród zaleceÅ„ wypisowych nie otrzymali wskazówek co do aktywnoÅ›ci seksualnej, istotnie częściej informowali o braku tej aktywnoÅ›ci w ciÄ…gu rocznej obserwacji w porównaniu z osobami, którym udzielono porady (współczynnik ryzyka 1,32 dla mężczyzn i 1,41 dla kobiet).
Jak stwierdziÅ‚a dr Lindau, wyniki badania dowodzÄ…, że „wiÄ™kszość pacjentów po zawale serca jest aktywna seksualnie. Jednak w wiÄ™kszoÅ›ci przypadków lekarze nie poruszajÄ… z nimi tego tematu. Poza tym znacznie rzadziej sÄ… gotowi rozmawiać na temat seksu z kobietami niż z mężczyznami”. PrzykÅ‚adowo, lekarze czÄ™sto niechÄ™tnie dyskutujÄ… o seksie z pacjentami starszymi, niebÄ™dÄ…cymi w zwiÄ…zku małżeÅ„skim lub wyznajÄ…cymi konserwatywne poglÄ…dy religijne, powiedziaÅ‚a Lindau. „Jednak w przypadku seksualnej sfery życia stereotypy nie dziaÅ‚ajÄ…. Starsi pacjenci nie muszÄ… być w zwiÄ…zku małżeÅ„skim, natomiast mogÄ… mieć bliskiego partnera. Lekarze powinni podejmować ten temat, ponieważ niezadanie pytaÅ„ dotyczÄ…cych seksualnoÅ›ci pozostawia wiele niedomówieÅ„”, dodaÅ‚a. Poprzednie badanie dotyczÄ…ce zagadnienia seksualnoÅ›ci dowodzi, że mÅ‚odsi lekarze oraz lekarki lepiej radzÄ… sobie w rozmowach z pacjentami na temat seksu niż ich starsi koledzy i lekarze mężczyźni, powiedziaÅ‚a Lindau. WedÅ‚ug Lindau winÄ™ ponoszÄ… nie tylko kardiolodzy, choć do nich badanie byÅ‚o specjalnie adresowane. Jedna z pacjentek z badania TRIUMPH zgÅ‚osiÅ‚a, że ani kardiolog, ani jej doktor ginekolog podczas badania kontrolnego w ciÄ…gu roku po MI nie zapytali, jak zawaÅ‚ serca wpÅ‚ynÄ…Å‚ na jej życie seksualne. „CzÄ™sto lekarze sÄ… skupieni na ratowaniu życia, a zdrowie seksualne nie stanowi dla nich wartoÅ›ci tak istotnej, jak inne metody zapobiegania progresji choroby wieÅ„cowej”, powiedziaÅ‚a Lindau. To oni jednak powinni wychodzić z inicjatywÄ… i pomagać pacjentom w powrocie do peÅ‚nego zdrowia po MI, „na co skÅ‚ada siÄ™ ocena wczeÅ›niejszej aktywnoÅ›ci seksualnej i podjÄ™cie dziaÅ‚aÅ„ zmierzajÄ…cych do poprawy wszystkich elementów fizycznego i emocjonalnego samopoczucia”, podsumowaÅ‚a.

Piśmiennictwo
1. Lindau S, Gosch K, Abramsohn E, et al. AHA QCOR abstract. Gender differences in loss of sexual activity one year after an acute myocardial infarction. Quality of Care and Outcomes Research in Cardiovascular Disease and Stroke 2010 Scientific Sessions; May 21, 2010; Washington, DC.


.
 
      Back To Top  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach


      Back To Top  

Strona 1 z 1
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004